Tips voor een druk gezin

Tips voor een druk gezin

Misschien heb je het al wel eens gelezen, maar 14 jaar geleden ben ik Ukje begonnen omdat mijn dochtertje een hele lelijke verkleurde wipstoel had en deze ook nog eens steeds onderspuugde.... ik had al wallen van de gebroken nachten, ik had hier echt geen zin in, dat moest anders! Omdat ik net zelf gordijnen en kussenhoezen voor ons nieuwe huis genaaid had, dacht ik; laat ik een wipstoelhoes voor haar naaien.

Het resultaat was zó gaaf en handig dat ik hem op Marktplaats zette. En gelijk verkocht ;) Mijn dochtertje heeft nog lang op een eigen hoes moeten wachten want de ene na de andere hoes kwam uit mijn naaimachine.

Ja inderdaad heb ik heel wat hoezen en boxkleden destijds zelfgenaaid. Inmiddels worden de Ukje hoezen wereldwijd verkocht en laat ik de hoezen maken door de beste naaiateliers.

Maar de missie is nooit veranderd. Het gezinsleven makkelijker en mooier maken. En bij ons thuis zoek ik nog steeds naar de lifehacks die het drukke gezinsleven wat makkelijker maken.

Als moeder van 3 dacht ik dat het misschien wel leuk is mijn tips eens te delen. Misschien heb je er wat aan ;) Hier zijn ze:

- Ik kook vaak voor 2 dagen en vries het in. Ook handig om mee naar kantoor te nemen als lunch.

- De tropenjaren zijn écht pittig. Het gaat over en het wordt echt makkelijker. Sterkte voor iedereen die hier middenin zit!

- Tijdens het koken de kleintjes alvast wat groenten vooraf geven met een filmpje. Kun je rustig koken en de vitamientjes zijn al genuttigd waardoor het avondeten zelf minder strijd geeft.

- De discussies over het eten zijn een stuk minder sinds ik de groenten voor de kinderen blender (kun je ook van alles van vinden, maar oma gaf de tip ‘meid maak niet zo’n strijd’; ).

- Ik doe het liefst 1x per week alle boodschappen en heb sinds kort weer de Hollandse pot uitgevonden. Je gooit alles in 1 pan, koken, stampen, klaar is kees. Met de wintermaanden is het ook nog eens erg gezond!

- Ondergoed sorteren we in mandjes, dan hoef je het niet te vouwen. Iedereen heeft een mandje voor sokken en voor ondergoed. Daar gaat het in 1x in. Grotere kinderen zelf hun schone ondergoed ophalen bij de droger haha.

- Huishoudelijke taken doen we als de kinderen wakker zijn. Gezellig rommelen. De tijd dat ze in bed liggen doe ik zo min mogelijk haha. De Franse slag is een prima slag voor de tropenjaren, het is toch zo weer vies.

- En opruimen? Geef alles een vaste plek in huis. Dat maakt het makkelijker. Muziek aan en gaan. Een mooie workout die je écht fitter maakt! De grotere kinderen mogen het zelf doen.

- Tenslotte: niet naar adviezen van anderen luisteren als het niet goed voelt (ja, ook deze tips, lekker negeren als je het niks vindt). Jij kent je kind het beste, ga lekker je eigen gang! Mijn ervaring is dat je dan zelf het beste in je vel zit en zo precies kan geven wat je kindje nodig heeft; jou :)

- En de belangrijkste: genieten van elkaar. De tijd vliegt. Veel knuffelen maakt ook de zware dagen goed!

Een fijne tijd gewenst samen!

Sifra

 

 

Terug naar blog